[1] Pavel a Timoteus, služebníci Ježíše Krista, všechněm svatým v Kristu Ježíši, kteříž jsou v městě Filippis, s biskupy a s jahny:
[2] Milost vám a pokoj od Boha Otce našeho a Pána Jezukrista.
[3] Děkuji Bohu svému, když se koli na vás rozpomenu,
[4] Vždycky při každé modlitbě své, s radostí za všecky za vás prosbu čině,
[5] Z vašeho obcování evangelium, hned od prvního dne až posavad,
[6] Jist jsa tím, že ten, kterýž začal v vás dílo dobré, dokoná až do dne Ježíše Krista,
[7] Jakož jest mi spravedlivé tak smysliti o všech vás, proto že vás v srdci mám i v vězení svém, a v obraňování i v utvrzování evangelium, vás všecky účastníky milosti mně dané.
[8] Svědek mi jest zajisté Bůh, kterak po všech po vás toužím v střevách Ježíše Krista.
[9] A za to se modlím, aby láska vaše ještě více a více se rozhojňovala v známosti a ve všelikém smyslu,
[10] K tomu, abyste zkušením rozeznati mohli užitečné věci od neužitečných, tak abyste byli upřímí a bez úrazu, až ke dni Kristovu,
[11] Naplněni jsouce ovocem spravedlnosti, kteréž nesete skrze Jezukrista, k slávě a k chvále Boží.
[12] Chciť pak, bratří, abyste věděli, že to, což mne obklíčilo, k většímu prospěchu evangelium přišlo,
[13] Tak že vězení mé pro Krista rozhlášeno jest po všem rathouzu, i jinde všudy.
[14] A mnozí z bratří v Pánu, spolehše na vězení mé, hojnější smělost mají bez strachu mluviti slovo.
[15] A však někteří z závisti a navzdoru, někteří pak také z oblíbení Krista káží.
[16] Ti pak, kteříž navzdoru Krista zvěstují, ne v čistotě, domnívají se, že mi k vězení mému ssoužení přidadí;
[17] Kteří pak z lásky, ti vědí, že jsem k obraně evangelium postaven.
[18] Ale což pak o to? Nýbrž jakýmkoli způsobem, buď v samé tvárnosti, buď v pravdě Kristus se zvěstuje, i z tohoť se raduji, a ještě radovati budu.
[19] Nebo vím, že mi to přijde k spasení skrze vaši modlitbu, a pomoc Ducha Jezukristova,
[20] Podlé pečlivého očekávání a naděje mé, že v ničem nebudu zahanben, ale ve vší doufanlivé smělosti, jakž prvé vždycky, tak i nyní veleben bude Kristus na těle mém, buď skrze život, buď skrze smrt.
[21] Mně zajisté živu býti jest Kristus, a umříti zisk.
[22] Jestli mi pak prospěšněji živu býti v těle pro práci, tedy nevím, co bych vyvolil.
[23] K obémuť se k tomu nakloňuji, žádost maje umříti, a býti s Kristem, což by mnohem lépe bylo,
[24] Ale pozůstati v těle potřebněji jest pro vás.
[25] Načež spoléhaje, vím, že pobudu, a s vámi se všemi spolu pozůstanu k vašemu prospěchu, a k radosti víry,
[26] Aby se vaše ze mne chlouba v Kristu Ježíši rozhojnila, skrze mou vám zase přítomnost.
[27] Toliko, jakž sluší evangelium Kristovu, obcujte, abych, buď přijda a vás vida, buď vzdálen jsa, slyšel o vás, že stojíte v jednom duchu, jednomyslně pracujíce u víře evangelium,
[28] A v ničemž se nestrachujíce protivníků, což jest jim jistým znamením zahynutí, vám pak spasení, a to od Boha.
[29] Nebo vám jest to z milosti dáno pro Krista, abyste netoliko v něho věřili, ale také pro něj i trpěli,
[30] Týž boj majíce, jakýž jste při mně viděli, i nyní o mně slyšíte.