1. Johannesbrief - Kapitel 3 Kap. 3 - 1. Johannesbrief

Übersetzungen vergleichen

[1]  Patrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi. Dlatego świat nas nie zna, bo jego nie zna.

[2]  Umiłowani, teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie objawiło, czym będziemy. Wiemy jednak, że gdy on się objawi, będziemy podobni do niego, gdyż ujrzymy go takim, jakim jest.

[3]  A każdy, kto pokłada w nim tę nadzieję, oczyszcza się, jak i on jest czysty.

[4]  Każdy, kto popełnia grzech, przekracza też prawo, ponieważ grzech jest przekroczeniem prawa.

[5]  A wiecie, że on się objawił, aby zgładzić nasze grzechy, a w nim nie ma grzechu.

[6]  Każdy więc, kto w nim trwa, nie grzeszy. Każdy, kto grzeszy, nie widział go ani go nie poznał.

[7]  Dzieci, niech was nikt nie zwodzi. Kto czyni sprawiedliwość, jest sprawiedliwy, tak jak i on jest sprawiedliwy.

[8]  Kto popełnia grzech, jest z diabła, gdyż diabeł od początku grzeszy. Po to objawił się Syn Boży, aby zniszczyć dzieła diabła.

[9]  Każdy, kto się narodził z Boga, nie popełnia grzechu, bo jego nasienie w nim pozostaje i nie może grzeszyć, gdyż narodził się z Boga.

[10]  Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabła: Każdy, kto nie czyni sprawiedliwości, nie jest z Boga, jak i ten, kto nie miłuje swego brata.

[11]  To jest przesłanie, które słyszeliście od początku, że mamy się wzajemnie miłować.

[12]  Nie jak Kain, który pochodził od złego i zabił swego brata. A dlaczego go zabił? Bo jego uczynki były złe, a jego brata sprawiedliwe.

[13]  Nie dziwcie się, moi bracia, jeśli świat was nienawidzi.

[14]  My wiemy, że przeszliśmy ze śmierci do życia, bo miłujemy braci. Kto nie miłuje brata, pozostaje w śmierci.

[15]  Każdy, kto nienawidzi swego brata, jest mordercą, a wiecie, że żaden morderca nie ma życia wiecznego zostającego w sobie.

[16]  Po tym poznaliśmy miłość Boga, że on oddał za nas swoje życie. My również powinniśmy oddawać życie za braci.

[17]  A kto miałby majętność tego świata i widziałby swego brata w potrzebie, a zamknąłby przed nim swoje serce, jakże może mieszkać w nim miłość Boga?

[18]  Moje dzieci, nie miłujmy słowem ani językiem, ale uczynkiem i prawdą.

[19]  Po tym poznamy, że jesteśmy z prawdy i uspokoimy przed nim nasze serca.

[20]  Bo jeśli nasze serce nas potępia, Bóg jest większy niż nasze serce i wie wszystko.

[21]  Umiłowani, jeśli nasze serce nas nie potępia, mamy ufność ku Bogu;

[22]  I o cokolwiek prosimy, otrzymujemy od niego, bo zachowujemy jego przykazania i robimy to, co miłe w jego oczach.

[23]  A to jest jego przykazanie, abyśmy wierzyli w imię jego Syna, Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie, jak nam przykazał.

[24]  Bo kto zachowuje jego przykazania, mieszka w nim, a on w nim. A wiemy, że w nas mieszka, przez Ducha, którego nam dał.