[1] Což tedy díme? Zůstaneme v hříchu, aby se milost rozhojnila?
[1] ---
[2] Nikoli. Kdož jsme zemřeli hříchu, kterakž ještě živi budeme v něm?
[2] ---
[3] Zdaliž nevíte, že kteřížkoli pokřtěni jsme v Krista Ježíše, v smrt jeho pokřtěni jsme?
[3] ---
[4] Pohřbeni jsme tedy s ním skrze křest v smrt, abychom, jakož z mrtvých vstal Kristus k slávě Otce, tak i my v novotě života chodili.
[4] ---
[5] Nebo poněvadž jsme s ním vštípeni připodobněním smrti jeho, tedyť i vzkříšením budeme,
[5] ---
[6] To vědouce, že starý člověk náš s ním spolu ukřižován jest, aby bylo umrtveno tělo hřícha, abychom již potom nesloužili hříchu.
[6] ---
[7] Nebo kdožť umřel, ospravedlněn jest od hříchu.
[7] ---
[8] Jestližeť jsme pak zemřeli s Kristem, věřímeť, že spolu s ním také živi budeme,
[8] ---
[9] Vědouce, že Kristus vstav z mrtvých, již více neumírá, smrt nad ním již více nepanuje.
[9] ---
[10] Nebo žeť umřel, hříchu umřel jednou; že pak jest živ, živ jest Bohu.
[10] ---
[11] Tak i vy za to mějte, že jste zemřeli zajisté hříchu, ale živi jste Bohu v Kristu Ježíši, Pánu našem.
[11] ---
[12] Nepanujž tedy hřích v smrtelném těle vašem, abyste povolovali jemu v žádostech jeho.
[12] ---
[13] Aniž vydávejte oudů svých za odění nepravosti hříchu, ale vydávejte se k službě Bohu, jako byvše mrtví, již živí, a oudy své za odění spravedlnosti Bohu.
[13] ---
[14] Nebo hřích nebude panovati nad vámi; nejste zajisté pod zákonem, ale pod milostí.
[14] ---
[15] Což pak? Hřešiti budeme, když nejsme pod zákonem, ale pod milostí? Nikoli.
[15] ---
[16] Zdaliž nevíte, že komuž se vydáváte za služebníky ku poslušenství, toho jste služebníci, kohož posloucháte, buď hříchu k smrti, buď poslušenství k spravedlnosti?
[16] ---
[17] Ale díka Bohu, že byvše služebníci hřícha, uposlechli jste z srdce způsobu učení toho, v kteréž uvedeni jste.
[17] ---
[18] Vysvobozeni pak jsouce od hříchu, učiněni jste služebníci spravedlnosti.
[18] ---
[19] Po lidsku pravím, pro mdlobu těla vašeho: Jakž jste vydávali oudy své v službu nečistotě a nepravosti k činění nepravosti, tak nyní vydávejte oudy své v službu spravedlnosti ku posvěcení.
[19] ---
[20] Nebo když jste byli služebníci hřícha, cizí jste byli od spravedlnosti.
[20] ---
[21] Jaký jste pak užitek měli tehdáž toho, začež se nyní stydíte? Konec zajisté těch věcí jest smrt.
[21] ---
[22] Nyní pak vysvobozeni jsouce od hříchu, a podmaněni v službu Bohu, máte užitek svůj ku posvěcení, cíl pak život věčný.
[22] ---
[23] Nebo odplata za hřích jest smrt, ale milost Boží život věčný v Kristu Ježíši, Pánu našem.