[1] Při řekách Babylonských tam jsme sedávali, a plakávali, rozpomínajíce se na Sion.
[1] ---
[2] Na vrbí v té zemi zavěšovali jsme citary své.
[2] ---
[3] A když se tam dotazovali nás ti, kteříž nás zajali, na slova písničky, (ješto jsme zavěsili byli veselí), říkajíce: Zpívejte nám některou píseň Sionskou:
[3] ---
[4] Kterakž bychom měli zpívati píseň Hospodinovu v zemi cizozemců?
[4] ---
[5] Jestliže se zapomenu na tebe, ó Jeruzaléme, zapomeniž i pravice má.
[5] ---
[6] Přilniž i jazyk můj k dásním mým, nebudu-li se rozpomínati na tebe, jestliže v samém Jeruzalémě nebudu míti svého největšího potěšení.
[6] ---
[7] Rozpomeň se, Hospodine, na Idumejské, a na den Jeruzaléma, kteříž pravili: Rozbořte, rozbořte až do základů v něm.
[7] ---
[8] Ó dcero Babylonská, zkažena býti máš. Blahoslavený ten, kdož odplatí tobě za to, což jsi nám zlého učinila.
[8] ---
[9] Blahoslavený, kdož pochytí dítky tvé a o skálu je rozrážeti bude.