[1] Oslavujte Hospodina, nebo jest dobrý, nebo na věky trvá milosrdenství jeho.
[2] Rciž nyní, Izraeli, že na věky milosrdenství jeho.
[3] Rciž nyní, dome Aronův, že na věky milosrdenství jeho.
[4] Rcetež nyní bojící se Hospodina, že na věky milosrdenství jeho.
[5] V úzkosti vzýval jsem Hospodina, a vyslyšev, uprostrannil mi Hospodin.
[6] Hospodin se mnou, nebudu se báti. Co mi může učiniti člověk?
[7] Hospodin se mnou jest mezi pomocníky mými, pročež já podívám se těm, kteříž mne mají v nenávisti.
[8] Lépe jest doufati v Hospodina, než naději skládati v člověku.
[9] Lépe jest doufati v Hospodina, nežli naději skládati v knížatech.
[10] Všickni národové obklíčili mne, ale ve jménu Hospodinovu vyplénil jsem je.
[11] Mnohokrát obklíčili mne, ale ve jménu Hospodinovu vyplénil jsem je.
[12] Ssuli se na mne jako včely, však zhasli jako oheň z trní: nebo ve jménu Hospodinovu vyplénil jsem je.
[13] Velmi jsi ztuha na mne dotíral, abych padl, ale Hospodin spomohl mi.
[14] Síla má a písnička má jest Hospodin, on byl můj vysvoboditel.
[15] Hlas prokřikování a spasení v staních spravedlivých. Pravice Hospodinova dokázala síly,
[16] Pravice Hospodinova vyvýšila se, pravice Hospodinova dokázala síly.
[17] Neumruť, ale živ budu, abych vypravoval skutky Hospodinovy.
[18] Trestaltě mne přísně Hospodin, ale smrti mne nevydal.
[19] Otevřetež mi brány spravedlnosti, a vejda do nich, oslavovati budu Hospodina.
[20] Tať jest brána Hospodinova, kterouž spravedliví vcházejí.
[21] Tuť já tě oslavovati budu, nebo jsi mne vyslyšel, a byls můj vysvoboditel.
[22] Kámen, kterýž zavrhli stavitelé, učiněn jest v hlavu úhelní.
[23] Od Hospodina stalo se to, a jest divné před očima našima.
[24] Tentoť jest den, kterýž učinil Hospodin, a protož radujme se a veselme se v něm.
[25] Prosím, Hospodine, zachovávejž již; prosím, Hospodine, dávej již šťastný prospěch.
[26] Požehnaný, jenž se béře ve jménu Hospodinovu; dobrořečíme vám z domu Hospodinova.
[27] Bůh silný Hospodin, onť se zasvítil nám, važte beránky až k rohům oltáře.
[28] Bůh silný můj ty jsi, protož slaviti tě budu, Bože můj, vyvyšovati tě budu.
[29] Oslavujtež Hospodina, neboť jest dobrý, nebo na věky milosrdenství jeho.