[1] Žalm Davidův, když byl na poušti Judské. Bože, Bůh silný můj ty jsi, tebeť hned v jitře hledám, tebe žízní duše má, po tobě touží tělo mé, v zemi žíznivé a vyprahlé, v níž není vody,
[1] ---
[2] Abych tě v svatyni tvé spatřoval, a viděl sílu tvou a slávu tvou,
[2] ---
[3] (Neboť jest lepší milosrdenství tvé, nežli život), aby tě chválili rtové moji,
[3] ---
[4] A tak abych tobě dobrořečil, pokudž jsem živ, a ve jménu tvém pozdvihoval rukou svých.
[4] ---
[5] Jako tukem a sádlem sytila by se tu duše má, a s radostným rtů prozpěvováním chválila by tě ústa má.
[5] ---
[6] Jistě žeť na tě pamětliv jsem i na ložci svém, každého bdění nočního přemýšlím o tobě.
[6] ---
[7] Nebo jsi mi býval ku pomoci, protož v stínu křídel tvých prozpěvovati budu.
[7] ---
[8] Přilnula duše má k tobě, pravice tvá zdržuje mne.
[8] ---
[9] Pročež ti, kteříž hledají pádu duše mé, sami vejdou do největší hlubokosti země.
[9] ---
[10] Zabijí každého z nich ostrostí meče, i budou liškám za podíl.
[10] ---
[11] Král pak veseliti se bude v Bohu, i každý, kdož skrze něho přisahá, chlubiti se bude; nebo ústa mluvících lež zacpána budou.