[1]  Žalm písně, při posvěcení domu Davidova. Vyvyšovati tě budu, Hospodine, nebo jsi vyvýšil mne, aniž jsi obradoval nepřátel mých nade mnou.

[1]  ---

[2]  Hospodine Bože můj, k toběť jsem volal, a uzdravil jsi mne.

[2]  ---

[3]  Hospodine, vyvedl jsi z pekla duši mou, obživil jsi mne, abych s jinými nesstoupil do hrobu.

[3]  ---

[4]  Žalmy zpívejte Hospodinu svatí jeho, a oslavujte památku svatosti jeho.

[4]  ---

[5]  Nebo na kratičko trvá v hněvě svém, všecken pak život v dobré líbeznosti své; z večera potrvá pláč, ale z jitra navrátí se prozpěvování.

[5]  ---

[6]  I jáť jsem řekl, když mi se šťastně vedlo: Nepohnu se na věky.

[6]  ---

[7]  Nebo ty, Hospodine, podlé dobře líbezné vůle své silou upevnil jsi horu mou, ale jakž jsi skryl tvář svou, byl jsem přestrašen.

[7]  ---

[8]  I volal jsem k tobě, Hospodine, Pánu pokorně jsem se modlil, řka:

[8]  ---

[9]  Jaký bude užitek z mé krve, jestliže sstoupím do jámy? Zdaliž tě prach oslavovati bude? Zdaliž zvěstovati bude pravdu tvou?

[9]  ---

[10]  Vyslyšiž, Hospodine, a smiluj se nade mnou, Hospodine, budiž můj spomocník.

[10]  ---

[11]  I obrátil jsi mi pláč můj v plésání, odvázal jsi pytel můj, a přepásals mne veselím.

[11]  ---

[12]  Protož tobě žalmy zpívati bude jazyk můj, a nebude mlčeti. Hospodine Bože můj, na věky tě oslavovati budu.

[12]  ---